blog nordic walking

Ako si Nordic Walking získal moje srdce.

Kde bolo, tam bolo, bola obyčajná žena, ktorá mala dve úžasné deti a super manžela. Rodina bola pre ňu všetko, ale zabúdala na seba. Často bola nervózna, nespokojná a unavená.
Až raz našla na internete fotky usmiatych ľudí s paličkami. Začala googliť a surfovať po nete. Prírodu vždy milovala. Predstava spojenia prírody a super partie ľudí, ktorí pre seba aj niečo robia, sa jej veľmi páčila. A vtedy narazila na Nordic Walking, o ktorom nikdy nepočula.
Volám sa Andrea Ručková a som obyčajná žena. Pár rokov dozadu som sa venovala iba rodine, práci, domácnosti, ale na seba som nemyslela. Som to ja, kto o Nordic Walkingu nemal poňatia. Netušila som, že je to najzdravšia a najrýchlejšie sa šíriaca ozdravno-športová aktivita. Nevedela som ani to, že pri správnej technike dokážem zapojiť až 90 % svalov. O tom, že má viac ako 20 zdravotných benefitov som ani nesnívala. Nevedela som o ňom nič, ale ten pocit, že to chcem vyskúšať, som nedokázala prehliadať.
Našla som si kontakt na kočku, ktorá sa tomu v Trenčíne venovala a v jeden sychravý januárový deň som sa na kurz vybrala. V ten deň som spoznala inštruktorku Vierku a do Nordic Walkingu som sa aj vďaka nej zamilovala. Začala som chodiť a trénovať každý jeden deň. Postupne som sa stala sprievodkyňou, neskôr inštruktorkou a dnes viem, že Nordic Walking má navždy v mojom srdci svoje miesto. Sú tomu už 4 roky a mne dal neskutočne veľa. Úžasnú Vierku, ktorá je pre mňa spriaznenou dušou a viem, že v mojom živote nie je náhodou. Množstvo priateľov, s ktorými mám veľmi veľa zážitkov. Nordic mi dal zázemie a pracovnú príležitosť, pri ktorej sa sen stal skutočnosťou. Walkerky a walkeri sú pre mňa druhou rodinou. Už „len“ za toto všetko som neskutočne vďačná. Sú to veci, ktoré za peniaze nekúpite a majú viac než cenu zlata. Vďaka Nordicu som začala myslieť viac na seba a moja rodina tým len získala. Som spokojnejšia žena, manželka aj mama. Mám to svoje, pri ktorom dokážem odhodiť starosti, zrelaxovať, nabrať novú energiu a moje telo „krochká“ blahom.
Nepotrebujem nič, len špeciálne paličky a vyberiem sa do prírody, kde to tak veľmi milujem. Vypnem hlavu, precvičím celé telo a vrátim sa ako vymenená. Čo viac si želať?
Na tréningoch a kurzoch zažívam radosť a nadšenie v očiach ľudí. Na našich spoločných akciách a walkovačkách množstvo zážitkov a smiechu. Nordic Walking je balzamom pre telo aj dušu. Nepotrebujete k nemu nič, len športovú obuv, paličky a chuť vyskúšať niečo nové. Ale viac, ako stokrát počuť, je zažiť si to na vlastnom tele. A preto vás pozývam medzi nás, do našej walkerskej rodiny. Ste všetci viac než vítaní.

www.nwtn.sk

Autor: Aďa

Scroll to Top